Fórky a storky

  • Dva borci si hantýrujó vo tym, jaké prezent gafli pod vajnachtovó jedló. Prvé vaří: "Poď hodit čuz z fenstru aus..., gómeš na parkecu teho betálnýho blajkecovýho Bavoráka?" "Hmm, tak ten je fakt špicové!" hlásí druhé pasr. "No tak v rychtyk takym blajkecovym kolóru sem gafl pod jedló fusakle." 
  • Novákovi bydlijó v kéru 1+0 a dostanó slinu na lupačku. A tak hóknó krpatýmu Pepanovi, aby se chvilec čučel s fenstru aus a hlásil, co zblikne, aby mu ubóchli ňákó hoknu. Pepan teda hlásí: "U Ptáčků čučijó do špizny, u Králů chálujó, u Horvátů už gróňajó a u Svobodů majó lupačku." Fotr s muti hodijó diviznu a máznó mu dotazník, jak to vysondoval. A Pepan na to: "No Žanek taky hází voko s fenstru aus."
  • Donde mladé filáč na domašov a hóká svý muti: "V Lidlu majó v akci vokurky, só takle velký (kolkama uvaří asik osmicenťákový kolco) a takle dlóhý (klepetama natahne asik třicet cenťáků). Čučí na ňu aj oldmutra, kerá už hóbeles čuje ovarama a zavaří: "Enom aby se s tebó potym aji vogóloval!"
  • Borec vaří kocórovi: "Kolik máš járů na tachecu?" Havaj na to: "No soráč, ale máznót kocórovi takýtok dotazník je teda fakt levingston!" Borec vaří: "Kolik teda kvichtíš?" A koc: "Minulé tédeň mě byly tři pětky a jeden kósek jařin."

  • "Negómu co stym," hóká Pepan, "po pěti škopkách šecko merčim dvakrát." Kamoš mu na to hóká: "To je laláč, byť v klídesu a zamachluj jednu auglu."
  • "Žany," hážó diviznu borci u škopka, "jak to, že ses vogóloval s koktavó koc?" "Borci, to je těžké laláč," hlásí Žanek. "Než mně je štond hóknót, že mám na palušu vysazenó stopku, už mám v sobě štyry kósky."
  • Šamstr dovalí za kocórem na domašov. Fajrujó mu létka jak sviňa, tak sce hnedkajc valit lupat do betle. Koc mu hodí stopku a hlásí: "Soráč, ale staré kaufl kecfógla, keré mu zavaří, co zblikne auglama." Šamstr chvilec háže přemysla, pak veme lajntuch z ponku a šópne ho přes klecíř. A tak valijó do šláfcimry. Havaj hodí sicnu, mrskne haxny do véčka a borec hantýruje: "Teďkajc ti ho tam našróbuju, jak potym tóžíš! Budu trtat až z kuchči, hodim saltisko nazad a šópnu ti ho do tróby." V tu ranu z klecířa lochec jak sviňa a kecfógl hlásí: "To mě potym klíďo umigni blemcák, ale to musim zbliknót."

 

Bichla: Čuryna vod Juryna - Jiří Novotný